חדרי הלידה של השירה: יובל פז,שרי שביט,יפתח אלוני

שיחה עם שלושה משוררים, שפרסמו בשנה האחרונה ספר ביכורים -  שרי שביט, יפתח אלוני ויובל פז. השיחה מתמקדת בחדר הלידה של הכתיבה, באפשרויות ובצורך ללוש אל תוך החומר הזה של השירה  נופי ילדות, מערכות יחסים משפחתיות הנושאות קרבה, מרחק, פרידות ומוות, וגם מפלצות שממשיכות ללוות אותנו לאורך החיים. וכך, בתוך השורות לנסות ולעצב את הפרטי החד-פעמי  ולומר דרכו, באומץ, את הפוליטי הננעץ בגוף כמו קוצים, גם בשעה שהם מבקשים לשמור על הביתי והאינטימי.

יפתח אלוני נולד וגדל בקיבוץ גבולות, הוא פרסם בעבר שני ספרי פרוזה והוא הבעלים של הוצאת הספרים "אפיק".  בספר שיריו "שימותו הקוצים" הוא  עוסק, בין היתר, בכוחות המשיכה המשפחתיים הנטועים בקולות הקיבוץ, באהבה ובאבהות, וגם בעזיבות.

שרי שביט, אף היא פרסמה בעבר שני ספרי פרוזה, ובספר שיריה "ומה יש עוד" היא כותבת על הפרידה המוקדמת משני הוריה, על ילדה שנשארת לבדה בלי אב ואם  ונאלצת למצוא שפה חדשה כדי לספר את הילדות.

ד"ר יובל פז  כותב בספר הביכורים שלו "תן למפלצות בשקט",  על הדברים שאנשים לא רוצים לראות ולא רוצים לשמוע, והוא מוריש אותן, את המפלצות שלו, למעשה של כולנו, הלאה לילדיו, לתלמידיו, לאהובתו, כדי לשרטט אמת חברתית ופוליטית.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 


Add this to your website