ארז ביטון - אנא מן אלמגרב

המשורר ארז ביטון נולד באלג'יריה להורים יוצאי מרוקו, ובגיל 6 הגיע עם משפחתו לישראל. בגיל 11  הוא נפצע  מרימון יד נטוש שהתפוצץ, ידו השמאלית נקטעה והוא איבד את הראייה. ביטון החל לפרסם בשנות השבעים ומאז נודע כתב ידו הייחודי, ששב ושרטט את הקריעה מארץ מולדת, את האנשים ההופכים לשברים, ל"שברי חרוזים", את העיוורון, האבהות  והישראליות שלו.
ארז ביטון בא מן הפינה אל המרכז, קורע את המרכז, את המסיכה של המרכז, מטיל את כל כובד משקלה של שפתו העברית, הכרוכה בפיוט, ביהודית מרוקאית,  ובמה שהודחק והוטל אל מחוץ לשדה הראייה הישראלי. ואז הוא נעשה לאב פואטי למשוררים אחרים, ואז אנו מדברים בו שירה, ופורעים יחד איתו את מסדרי הזיהוי של החברה הישראלית, כדי לחזור לתשתית השירה שלו - החיפוש אחר האהבה.
לאחרונה ראה אור ספר מאמרים ראשון על שירת של ארז ביטון - "אנא מן אלמגרב", בעריכת ד"ר יוחאי אופנהיימר  וד"ר קציעה עלון, שמשתתפת בתכנית הזאת לצדו של המשורר.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 


Add this to your website