איתמר זהר - אתה יכול לרצות עד מחר; ימים של חורף

במרכז התכנית שיחה עם הסופר איתמר זהר על שני ספריו. הספר החדש "אתה יכול לרצות עד מחר" -  סיפור חניכה הומוסקסואלי של שי, שגדל בקיבוץ בשנות השמונים. הגיבור  מתחיל את הסיפור עם חברה אחת ומסיים אותו עם חברה אחרת. כיסוי אחד מתחלף בכיסוי אחר והוא – הוא מאוהב בגבר, איש צבא, ששובר שוב ושוב את ליבו, ולמעשה מחריף את הדטרמיניזם של הסוד ואת הניכור בתוך חברה סגורה, שבה כולם צריכים  להיות אותו הדבר.
גם ספרו הקודם "ימים של חורף" עסק  בימים של בדידות וסודות. הגיבור , צבי, אלמן מזדקן, פסיכולוג,  שמשתוקק לחיות מחדש את האהבה והמיניות אבל עסוק בהסתרת הדבר מבני משפחתו, בתוך שיחות רצוצות ומנוכרות עם בניו.
בשני הספרים כותב איתמר זהר על הכמיהה לאהבה, ועל ההסתרות שהופכות אותה לעתים אלימה, וגם על בגידות כדרך לפתרון, לכאורה. הפואטיקה שלו מעבירה הלכה למעשה את המועקה והבדידות של הגיבורים, שלא אחת, נכנעים לחברה בה הם חיים, וסוגרים לעצמם אפשריות גם כאשר אולי קיים איזשהו פתח...

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Add this to your website