טל ניצן - את כל הילדים בעולם

ארבע דמויות הכרוכות זו בזו מופיעות בספר " את כל הילדים בעולם", רומן הביכורים של המשוררת והמתרגמת טל ניצן.   ארבע דמויות ספרותיות, שעשויות להיות גם ארבע פנים של דמות אחת, והן חיות על קו התפר בין גבעתיים לדרום ת"א, במקום שאת השיממון שלו מפרה רק האכזריות.  אלי היא אמו היחידנית של נועם. השכן שלהם אלכס, הוא המורה לאזרחות ופילוסופיה של סיון.  ביניהם מתהלכת בחרישיות החתולה שרה, באה והולכת מתי שהיא רוצה, רגע היא כאן מתכרבלת לצד הגוף ומנחמת, וברגע הבא היא נעלמת עד הפעם הבאה. אבל בעוד שרה כומסת את ציפורניה בתוך כפות הפרווה, גיבורי הספר חיים מול מציאות ששולפת ציפורניים, כבר בגן הילדים.

גיבורי הרומן, כך נראה, כבר הסתתרו בספרי שיריה הקודמים של טל ניצן, בין השורות הקצרות. גם קולות אלה נשזרים בתוך השיחה שלנו, למרות שבשנה האחרונה הניחה אותם בצד לטובת כתיבת הספר, והתהליך הזה שדרש מנעד כתיבה אחר, מעניין אף הוא בביוגרפיה הפואטית של היוצרת.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 


Add this to your website