אילן גופר ומרים סיון - ספרי ביכורים

ד"ר מרים סיון וספרה "סנפו וסיפורים אחרים", אילן גופר וספרו "טרמינל" .  סנפו היא מילה אמריקאית שחיילים השתמשו בה בתכתובת מורס, והיא מייצגת ראשי תיבות של המשפט : 
something normal all fucked up  - מרים נולדה בארצות הברית ובחרה לחיות בישראל. כאן היא חיה בין שתי השפות – אנגלית ועברית – ודרכן מערערת בכתיבתה על הזהויות הנשיות והגבריות, וגם חושפת את יחסי האלימות הטמונים בהן לצד אפשרויות של אהבה.  היא משתמשת במציאות כדי לעשות מקום לבדיון ולפנטזיה ולמיניות הנשית.
אילן נולד וגדל כאן בצפון הארץ והוא כותב על הישראליות ועל הברוטאליות שבה, ובין היתר עושה מעשה פואטי הדומה למעשה של מרים, מערער על הזהויות הגבריות והנשיות, ומציג את המרחבים של הכוח והביטחון כמרחבים שבירים שמתנפצים אל ההווה של הגיבורים. הוא משתמש בבדיון בפנטזיה, כדי לעשות מקום למציאות. שניהם, בסופו של דבר, מבקשים לספר על הגוף, על מקומות של כאב והתפרקות וגם על מקומות של חגיגה, חגיגת החיים.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 


Add this to your website