ענבר אשכנזי

ענבר אשכנזי מרבה לעבור גבולות, להוציא לשון לאיסורים חברתיים ומשפחתיים, במטרה לשחרר את הנפש והגוף, עליהם היא כותבת בספריה. מדי פעם נוצצת איזו התכתבות עם גיבורים מיתולוגיים שבשל סיבה זו או אחרת עברו גבולות והפרו טאבויים אבל אשכנזי עושה זאת במכוון, היא שולטת בגיבוריה, בדרכם החוצה מן החברה אל עבר ניסוחי מין ואהבה חדשים, כלומר, הסיפור אינו טרגי בהכרח אלא נעשה מתוך בחירה, גם בחירות מעניינות של נשים המופיעות בכתיבתה.
ענבר אשכנזי היא אדריכלית נוף ובשנים האחרונות פרסמה שלושה ספרים . הראשון ספר הסיפורים "בגוף הדברים", הספר השני הוא הרומן "שימורי אהבה" והשלישי הרומן הגרפי "רונה וגיורא" בו קולו של המספר שייך לחתול גיורא. בין גיבורי הסיפורים ניצב לו גיבור דומיננטי – הגוף שלנו – בכל מיני מצבים, בין משטור להפקרות, בין הפרשות לניקיון, חלקם נוגעים באלימות שחווים הגיבורים מבחוץ אחרים באלימות שהם מפעילים על גופם, הקו בין העונג לכאב הולך ומטשטש, כשאשכנזי מבקשת גם להשליך מתוך הדפים שלה אלינו הקוראים, שנשאל שאלות, ולא נבחר בבושה ובהסתתרות, כפי שמנסחת זאת אחת מגיבורות סיפוריה: "אמת שנאתי פרצה ויצאה החוצה. שנים של ניקיון, הדחקה, שמירה והיגיינה, נימוס איפוק וריסון -  והאמת יוצאת לאור בישיבה ראשונה לטיפול שורש..."


Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 


Add this to your website