אילן ברקוביץ - משורר הולך בשטח

השיחה עם המשורר אילן ברקוביץ אינה שיחה פשוטה - במובן הטוב - השירה שלו דורשת קריאה וקשב, היא אינה מתמסרת בקלות, לאורכה ולרוחבה נשמעים קולות שהמשורר אסף מן השטח, שטח ביוגרפי או שטח בדיוני, והם עולים ויורדים בסולמות שהוא מציב בינו לבין הקוראים, בחמשת ספריו.  שלושה מהם פורסמו כטרילוגיה  - תפוזים, חרובים חרוזים  . ספרו האחרון עד כה נקרא "המשורר האשכנזי האחרון", ואנו נדרש לשם ולתוכן במהלך התכנית.  אבל אילן ברקוביץ אינו רק משורר, הוא גם בעל טור העוסק בשירה: "משורר בשטח", המתפרסם במדור ספרות ותרבות של עיתון הארץ , ושם הא כותב על משוררים ומשוררות אחרים, ורק לאחר שהלך אליהם והכיר אותם.

"לאן הולך אני המשורר" שואל אילן ברקוביץ, בשיר שפתח את התכנית, ואני מצטרפת אליו אל השאלה הזאת, שנדמה  שהיא שאלה עקרונית וחשובה לאדם כותב,  לאן הולך אני ? גם כאשר מפרקים את הזהות וגם כאשר מתחפרים בה, צריך לדעת, האדם הכותב, לשמוע קולות וללכת.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Add this to your website