אודות

אתר האינטרנט שלפניכם משמש ארכיון דוקו-רדיו ייחודי, המוקדש למשוררים, סופרים, מתרגמים, חוקרי ספרות ויוצרים נוספים. תכניות רבות מעמידות פרופיל יצירה וחיים של יוצר או יוצרת; מעשה מרכבה תעודי של שיחה, קריאת טקסטים ומוזיקה.  תכניות אחרות מרחיבות את מפת הספרות ומשרטטות דמויות של יוצרים, שהלכו לעולמם או כאלה שחיים במקומות רחוקים, בשפות רחוקות.

זהו רדיו המקיים שתי וערב של דיאלוג רגשי ואקטואלי, המאפשר מבט על הצד הפואטי של היוצרים ועל מקומם בתרבות ובחברה. בו בזמן זהו מסע אל קולות וזיכרונות היוצאים מן היצירה ומאירים את המציאות הישראלית, היהודית והערבית, ואת הקולות הזרים המחלחלים לתוכה ומבעבעים מתוכה. התכניות כולן מבקשות לקיים אסתטיקה אמנותית עם קצב תקשורתי עדכני, תוך שהן בוראות את המקום של היוצר במרחב הרדיופוני.  המרחב הזה, בעבורי, הוא מרחב של קבלת פנים - פני המשוררים והסופרים, שהשיחות עימם משולות בעיניי להכנסת אורחים הדדית, שיש בה גם הפניית עורף לשגרת "חיי המדף" השלטת בחוץ.

 

 

זהו אתר ללא כוונות רווח אך מלא כוונות אהבה למילה הכתובה. בימים בהם ארכיוני המדינה נטרפים, אני מוצאת זכות גדולה בשימור הקול והצליל של הכותבים, המלווים את חיי וחייהם של אחרים. בהזדמנות זו אני גם מבקשת להוקיר את עבודתה הרדיופונית של אילנה צוקרמן ז"ל. שימוש בקולות של משוררים שהלכו לעולמם לפני שנים רבות, התאפשר, בין היתר, תודות להקלטות שלה. במקביל אני ממשיכה בהקלטות ועריכת תכניות ובהמשך יופיעו כאן קולות נוספים.

האזנה לתכניות באמצעות אתר האינטרנט ICAST הפועל כחוק ברישיון אקו"ם.

 

בצד עבודות הרדיו אני מציגה גם את שירתי שלי, רשימות ופרויקטים נוספים. לסיום, ברצוני להודות לאישי, דותן בלייס, שבנה ועיצב את האתר בקשב ומסירות.

אודותיי

בחמש עשרה השנים האחרונות יוצרת בתחום הרדיו. תכניותיי שודרו ב"גלי צה"ל" וברדיו האזורי וכיום אני עורכת ומגישה אותן במסגרת "מלים שמנסות לגעת", רשת א'-קול ישראל.
מנהלת תחנת הרדיו "קול יזרעאל" - רדיו חינוכי-קהילתי של המכללה האקדמית עמק יזרעאל, בחסות "קול ישראל" (FM 106).

אחרי עולם האקדמיה - תקשורת, מדע המדינה וספרות,  המשכתי לעולמות אחרים - יהדות במסגרת "קולות" ; שירה במסגרת "הליקון".

ספר השירה "האדמה היא מרחק" ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד 2004, וזכה בשני פרסים:

פרס אקו"ם ליצירה שהוגשה בעילום שם בתחום השירה, תשס"ב 2001.
פרס ע"ש מרדכי ברנשטיין (התאחדות המו"לים) לספר שירה עברי מקורי, תשס"ג 2003.

ספר שירה שני, "צידו של המרחק", קשב לשירה 2013.

המופע  "מכתבים לאורפיאוס" המבוסס על מחזור שירים שלי הועלה בפסטיבל המוזיקה בכפר בלום 2004 (מוזיקה: רונן שפירא; בימוי: יוליה פבזנר; כוריאוגרפיה: רונית זיו; ריקוד: נועה רוזנטל; משחק: אייר וולפה) ובמסגרת במת הפרינג' של המשכן לאמנויות הבמה בת"א.  המופע "באל"ף סופה שתנוח" מאת היוצרת עדיה גודלבסקי, מבוסס אף הוא על מחזור השירים זה, עלה ב"תמונע" 2010.

חיה ויוצרת בעמק יזרעאל