רשימות

שירה על-פי קנה מידה של הלב - אלי אליהו 'הארץ'

חירותו של הרדיו

"להפליג בדעתנו למרחקים בלתי משוערים" - על חירותו של הרדיו  - ענת שרון-בלייס


באחד משיריה כתבה דליה רביקוביץ על תחושותיה המורכבות נוכח כתיבת שירה וקריאת שירה:  "...אתה יושב בחדר וכל הקירות מתגבהים / הצבעים נעשים עזים יותר / מטפחת כחולה הופכת לעומק באר..." *  המלים של רביקוביץ מאפשרות לי לדבר על חווית הרדיו, על המקום בו חוברים להם קולות של דעת וקולות של לב ומאפשרים את החירות והאינטימיות של השדרים והמאזינים.

קרא עוד...

מדף הספרים שלי NRG

מדף הספרים של ענת שרון-בלייס NRG 11.9.2008


שיריה של ענת שרון בלייס, משוררת, עורכת תוכניות על ספרות ברשת א', רדיו "קול ישראל" ומנהלת תחנת הרדיו של המכללה האקדמית עמק יזרעאל, רואים בימים אלה אור בקובץ "לא ברעש" בהוצאת הליקון. שרון בלייס מספרת על הספרים המשמעותיים בחייה – מיאיר הורביץ ועד הודא ברכאת.

קרא עוד...

ביקורת על מופע "מכתבים לאורפיאוס" מאת יוסי שיפמן

ביקורת על המופע "מכתבים לאורפיאוס" - פסטיבל כפר-בלום, קיץ 2004. מאת: יוסי שיפמן – אתר האינטרנט "הבמה"

אורפיאו הקורקטי ואורפיאו התיאטרלי בכפר בלום


היצירה, "מכתבים לאורפיאוס", הוזמנה במיוחד לפסטיבל מן המלחין רונן שפירא. רתיעתו המוכרת של הקהל מיצירות חדשות, ניכרה גם באולם ולמען האמת ייאמר כבר כאן, מי שלא הגיע, הפסיד חוויה פסטיבלית מרגשת.
שפירא הלחין את יצירתו לטקסטים של ענת שרון - תשעה-עשר שירים, מעין מכתבי געגועים של אאורידיקה לאורפיאו. אלו הם מעין מכתבים מודרניים שנקודת המוצא לכתיבתם מצויה בשיר העשירי "אני כותבת לך כדי להבין את המוזיקה: לו יכולתי הייתי ממציאה עבורך את הגעגועים, אלא שאינני יכולה".

קרא עוד...

מאמרים נוספים...